Grafika do wpisu na blogu Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie w Brand24.

Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie?

Mateusz Czech

Sporo czasu spędzam w sieci. Messenger i chatboty to temat, który jest mi szczególnie bliski. Ponadto jestem gadżeciarzem i fanem technologii. Prywatnie fan Apple.

Zanim zaczniemy od tego, jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie to Hashtagi obchodziły 10 urodziny!

Hashtagi zostały wymyślone dokładnie dekadę temu. Zgadza się – hashtagi zostały wymyślone 10 lat temu, a w 2017 roku obchodziliśmy 10 rocznicę #hashtagivarsary.

Od początku, od kiedy zostały wymyślone w 2007 roku, służą do grupowania rozmów. Zaczęło się od czatów #IRC, rewolucji w komunikacji w social media, aż do największych wydarzeń, które komentujemy, korzystając z hashtagów.

Hashtagi #FTW!

Wszystko zaczęło się od:

Przeczytaj więcej: Co to znaczy hashtag i jak z niego korzystać?


Gdzie są używane hashtagi?

Hashtagi są używane niemalże na wszystkich platformach społecznościowych jak Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn. Ostatnio zostały dodane także na YouTubie.

Spośród wszystkich platform społecznościowych, Hashtagi najpopularniejsze są na Instagramie i odkrywają kluczową tam rolę.

Czego dowiesz się w tym poście:


  • Jak działają hashtagi na Instagramie:
    • Wyszukiwarka Instagrama,
    • Śledzenie hashtagów na Instagramie,
    • zakładka Eksploruj,
  • Najpopularniejsze hashtagi dla biznesu,
  • Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie?,
  • Hashtagi na Instagrama: Dobre Praktyki w 2018.

Zaczynajmy.


Jak działają hashtagi na Instagramie?

A hashtagi na Facebooku?

Mem na temat hastagów na Facebooku.


Na Twitterze wygląda to lepiej, lecz król jest jeden – Instagram.

Na Instagramie, hashtagi to  „być, albo nie być” to hashtagi sprawiają, że Twoje treści są widoczne, czy zwiększają zasięg social media. Dodatkowo pomagają pogrupować treści i przypisać je do odpowiednich kategorii na Instagramie.

Umiejętne wykorzystanie hashtagów na Instagramie pozwoli Ci skutecznie budować profil.

Wyszukiwarka Instagrama

Instagram posiada wbudowaną wyszukiwarkę, za pomocą której możesz przeglądać hashtagi, które Cię interesują. Jeżeli chcesz, aby Twoje treści były widoczne w wyszukiwarce Instagrama, musisz wykorzystać hashtagi.

Osobiście korzystam z wyszukiwarki Instagrama do wyszukiwania treści na temat tenisa ziemnego. Obserwuję #tennis, czy profile poszczególnych tenisistów. Dodatkowo korzystam z hashtagów dedykowanych Wielkim Szlemom – #rolandgarros, czy #wimbledon.

Grafika przedstawiająca śledzenie hashtagów za pomocą wyszukiwarki Instagrama


Śledzenie hashtagów na Instagramie

Jako były zawodnik tenisa, uwielbiam przeglądać ujęcia z meczów tenisowych, a Instagram to źródło, które dostarcza najwięcej treści. Na szczęście Instagram, od grudnia 2017 udostępnił nową funkcję do śledzenia hashtagów.

Za pomocą tej funkcji możesz obserwować treści z Instagrama na podstawie wybranego hashtagu.

Oto jak wygląda śledzenie hashtagów na Instagramie:

A GIF showing how to follow a hashtag on Instagram


Zakładka Eksploruj

Jeżeli mówimy o najpopularniejszych hashtagach na Instagramie, to muszę wspomnieć o zakładce Eksploruj. Co się znajduje w zakładce Eksploruj?

Znajdują się tam treści, które algorytm Instagrama zakwalifikował jako trendujące. Dodatkowo, algorytm bazuje na podstawie Twojej historii, rodzaju treści, którą śledzisz i oglądasz. Wyświetlane tam treści będą dopasowane zatem do Twoich zainteresowań, czy ostatnio przeglądanych zdjęć lub hashtagów.

Zakładka Eksploruj na Instagramie:

Explore page inside Instagram


Jedno jest pewne. Zakładka Eksploruj to gwarancja olbrzymiego zasięgu i gwarant dotarcia do nowych odbiorców. Aby Twoje treści wyświetlały się w zakładce Eksploruj, konieczne jest zrozumienie, jak działa algorytm na Instagramie. O wyświetleniu w tej zakładce decyduje wiele czynników, a jednym z nich jest dobranie najpopularniejszych hashtagów.

Najpopularniejsze hashtagi są bardzo ważne w digital marketingu – dla fim, marek osobistych i marketerów dają możliwość dotarcia do nowych odbiorców, a co ważne, do potencjalnych klientów.


Najpopularniejsze hashtagi w biznesie

Instagram to idealne medium do dzielenia się zdjęciami. Abstrahując od tego, Instagram to świetna platforma marketingowa – firmy mogą wykorzystać Instagram do zwiększenia zasięgu w mediach społecznościowych, wpływać na decyzje zakupowe, czy zdobywać nowych klientów.

Trending hashtags for business


Najpopularniejsze hashtagi są kluczowe w docieraniu do nowych odbiorców oraz gwarantem sukcesu Twoich działań na Instagramie.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na działania płatne aby zdobyć nowych odbiorców, czy polubień, to najpopularniejsze hashtagi na Instagramie są elementem, na który warto zwrócić szczególną uwagę.

Jak korzystać z hashtagów w 2018?

Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie?


Najpopularniejsze hashtagi możesz znaleźć korzystając z Brand24jednego z najlepszych narzędzi do monitoringu internetu wg Buffer’a.

Pomijając opis dodatkowych funkcji, Brand24 pokazuje listę z najpopularniejszymi hashtagami. A oto jak to działa.

Mówiąc najprościej, Brand24 to narzędzie do monitoringu internetu – zbiera treści z Internetu na podstawie określonych zwrotów kluczowych. A od dziś, Brand24 pokazuje najpopularniejsze hashtagi na Instagramie dla dowolnego monitorowanego zwrotu czy hashtagu.

Możesz śledzić dowolny zwrot, dla przykładu, #owsianka, którą jadł dziś na śniadanie nasz Content Manager – Tomasz.

How to find trending hashtags on Instagram

Sprawdziłem, jakie hashtagi mógłby dodać Tomasz do swojego zdjęcia na podstawie hashtagu #owsianka, a poniżej przygotowałem poradnik, jak możesz to zrobić sam.

Od teraz, Brand24 pokaże Ci listę 100 najpopularniejszych hashtagów dla każdego projektu.

Grafika przedstawiająca Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie w panelu Brand24.


Sprawdź jakie są najpopularniejsze hashtagi w Twojej branży – zrobisz to w 3 krokach i zajmie Ci to mniej niż minutę.

Znajdź je dla dowolnej branży – #marketing, #fashion, #food, #travel, a może #Warszawa?


1. Stwórz projekt / zaloguj się do Brand24

Na początku, możesz utworzyć darmowe konto lub zalogować się do swojego panelu w Brand24.

Następnie kliknij Utwórz projekt – pojawi się kreator tworzenia projektu. Wprowadź zwrot kluczowy w postaci wybranego przez Ciebie hashtagu na Instagramie.

Konfiguracja projektu dla hashtagu #moda.

Grafika przedstawiająca konfigurację projektu w Brand24 do monitoringu wybranego hashtagu na Instagramie.

Następnie kliknij Więcej ustawień, aby ustawić zbieranie treści z Instagrama – oczywiście możesz sprawdzić najpopularniejsze hashtagi dla dowolnych źródeł np. Twittera.

W zakładce Źródła zaznacz tylko Instagram i kliknij ZAPISZ.

Zostaniesz przeniesiony do głównego panelu ze swoimi wzmiankami. Zakładka Wyniki pokazuje wszystkie wzmianki, które zostały znalezione na podstawie Twojego zwrotu kluczowego. Jak sprawdzić najpopularniejsze hashtagi?

Grafika przedstawiająca zakładkę Analiza w panelu Brand24.

Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie są wyświetlone w zakładce Analiza znajdziesz ją po lewej stronie w menu.

2. Zakładka Analiza

Brand24 to narzędzie, które umożliwia Ci także analizę zgromadzonych danych, więc znajdziesz tu wiele danych – przeczytaj o analizie danych w Brand24.

Najpopularniejsze hashtagi znajdziesz zjeżdżając na dół zakładki Analiza.

Grafika przedstawiająca listę najpopularniejszych hashtagów do Instagrama dla dowolnego hashtagu w panelu Brand24.

Oto one – najpopularniejsze hashtagi na Instagramie na podstawie hashtagu #urlop. W Brand24 znajdziesz listę 100 najpopularniejszych hashtagów.


Jak korzystać z hashtagów na Instagramie?

Znalezienie najpopularniejszych hashtagów to dopiero połowa sukcesu. Czas się dowiedzieć jak poprawnie korzystać z hashtagów na Instagramie.

Kiedy dużo to za dużo?

Na ten temat w sieci można znaleźć dużo raportów i badań. Ile hashtagów powinien zawierać jeden wpis na Instagramie?

Z badania TrackMaven wynika, że na profilach powyżej 1 000 obserwujących, posty z 11 hashtagami zbierają ponad 77% wszystkich interakcji.

 

instagram tips, instagram statistics, instagram stats

Z drugiej strony, Klear rekomenduje wykorzystanie tylko 2 hashtagów…

Prawda jest taka, że algorytm Instagrama ciągle się zmienia. Nie ma prostej odpowiedzi na to, ile hashtagów powinieneś wykorzystywać – zależy to od wielu czynników, Twojej grupy odbiorców, rodzaju treści. Jedno jest pewne – warto testować różne konfiguracja hashtagów i znaleźć to, które w Twoim przypadku sprawdza się najlepiej. 

Przeczytaj więcej o dobrych praktykach na Instagramie.

Niszowe hashtagi

Wykorzystuj niszowe hashtagi, dzięki którym precyzyjnie dotrzesz do wybranej grupy odbiorców – zadbaj w ten sposób o jakościowych fanów.

Co za dużo to nie zdrowo

Jeżeli postujesz często, to upewnij się, że zmieniasz swoje hashtagi – lista 100 najpopularniejszych hashtagów pomoże Ci zadbać o ich rotację. W innym wypadku Instagram może uznać Twoje treści za spamerskie.

Stwórz listę hashtagów

Lista hashtagów pomoże Ci w codziennej pracy. Możesz je skopiować do Instagrama i mieć zawsze pod ręką, gdy publikujesz post. Lista hashtagów pomoże Ci także w ocenie tych, które działają najlepiej.

Sprawdź 100 list z hashtagami do Instagrama dla różnych branż.


Podsumowując

Od teraz wiesz, jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi oraz jak z nich korzystać na Instagramie. Jeżeli interesuje Cię ten temat to warto sprawdzić także: