Grafika do wpisu na blogu na temat hashtagów do Instagrama.

#Hashtag Alert: aplikacje i narzędzia na telefon do Instagrama

Mateusz Czech

Head of Chatbots w Brand24. Po godzinach bloguję o chatbotach i marketingu. Mam słabość do technologii i nowych rozwiązań. Prywatnie wielki fan Apple. Czasem marudzę, ale kto nie?

Hashtag alert to seria w pełni poświęcona hashtagom na Instagramie. Wykorzystując dane z monitoringu internetu i social media, w każdy poniedziałek publikowaliśmy ranking hashtagów według popularności dla różnych branż. Do Twojej dyspozycji oddajemy 100 list z hashtagami w 12 kategoriach. Wszystkie listy powstały na podstawie nowej funkcji w Brand24: Najpopularniejsze Hashtagi.

Najpopularniejsze hashtagi – nowa funkcja w Brand24 już dostępna. Wypróbuj.


Narzędzia i aplikacje na telefon do Instagrama

Tworzysz reklamy na Instagramie, a może chcesz tworzyć lepsze Stories? Przygotowaliśmy dla Ciebie 4 aplikacje na telefon do Instagrama, które pomogą Ci tworzyć jeszcze lepsze treści na Instagramie. Przygotuj telefon i zaczynajmy.


Quik – edytor zdjęć i wideo do Instagrama

Aplikacja od GoPro to edytor wideo. Wśród wielu formatach ma wbudowaną funkcję tworzenia i składania filmów do formatu 16:9, czyli idealnie do Insta Stories.

🔥 Quik posiada funkcję Retrospekcja – automatycznie generowane filmy, które łączą ze sobą klipy z ostatnich 24 godzin z Twojej biblioteki zdjęć.

Innymi słowy, za pomocą Quik możesz tworzyć automatycznie filmy z każdego z dni. Mało tego, Quik rozpoznaje miejsca, w których zostały nakręcone filmy, czy zdjęcia i połączyć je w Twoje wspomnienia z np. wakacji.

Grafika przedstawiająca aplikację Quik. Narzędzia do Instagrama na telefon.
Aplikacja do Instagrama – Quik

Quik posiada także mnóstwo filtrów, dzięki, którym pomiędzy zdjęciami, czy plikami wideo dodaje animacje, podkłada muzykę oraz nakłada efekty.

💪 AUTOMATYCZNIE, a efekt  w 9 na 10 przypadkach jest świetny.

Oczywiście posiada także edytor filmów, gdzie możesz edytować każdy z klipów, usuwać, czy wybierać dokładny przedział czasu, który ma się pojawić w finalnym materiale. Całość możesz zapisać do formatu 16:9, czyli dedykowany rozmiar dla Instagram Stories. Całość zostaje zapisana w formie jednego filmu w pamięciu Twojego telefonu.

💸 Aplikacja jest w pełni darmowa. Na końcu filmu dodawana jest scena końcowa z brandingiem aplikacji, lecz możesz ją spokojnie wyłączyć.


CutStory – czas dociąć wideo do 15-sekundowych klipów

Stworzyłeś świetną historię na podstawie Twojego dnia i posiadasz jeden dwuminutowy film? Istagram Stories pozwala na przesyłanie maksymalnie 15-sekundowych klipów wideo. Do podziału dłuższego materiału świetnie sprawdzi się CutStory.

🔥 CutStory pomoże Ci podzielić dłuższy film w 15-sekundowe klipy. Idealnie dopasowane do Instagram Stories.

Grafika przedstawiająca aplikację CutStory. Narzędzia do Instagrama na telefon.

Za pomocą CutStory możesz przygotować materiał wideo dla różnych platform. Do dyspozycji masz m.in. Facebook Stories, Snapchat’a, czy WhatsApp’a.

💪 Oprócz możliwości dzielenia wideo, CutStory umożliwia także tworzenie animacji na podstawie zdjęć.

Aplikacja posiada wersję płatną, która w polskim AppStorze kosztuje 4,99 zł. Dzięki wersji premium pozbędziesz się znaku wodnego, który jest nanoszony na każdy materiał. Idealne narzędzie, które powinno uzupełniać arsenał Instagramera.


Snapseed – najlepszy edytor zdjęć do Instagrama

Edytor zdjęć od Google’a. W pełni darmowa aplikacja, która oferuje mnóstwo funkcji edycji zdjęć. I niech Cię to nie zraża.

🔥 Snapseed pomimo licznych funkcji jest aplikacją intuicyjną co w aplikacjach do edycji zdjęć rzadko się spotyka. Alternatywą jest równie świetny Lightroom.

Edycja zdjęć nie zajmuje dużo czasu, a dzięki ogromnej ilości darmowych filtrów każdy znajdzie coś dla siebe. Dla osób, które oczekują zaawansowanych funkcji jak balans kolorów, czy możliwości edycji krzywych, Snapseed przypadnie także do gustu.

💪 Aplikacja oferuje aż 28 dodatkowych narzędzi do obróbki zdjęć, dzięki czemu Twoje zdjęcia na Instagramie będą prezentowały się świetnie.

Grafika przedstawiająca aplikację Snapseed. Narzędzia do Instagrama na telefon.

Snapseed oferuje zapis zdjęcia bezpośrednio na Twój telefon. Możesz także zapisać kopię, dzięku czemu nie musisz się martwić o oryginalną wersję zdjęcia.

😲 70% zdjęć na Instagramie nigdy nie zostało wyświetlone. Pamiętaj, aby do zdjęcia dobrać odpowiednie hashtag – pomoże Ci w tym Hashtag Alert.

Inne aplikacje do edycji zdjęć na telefonie:

  • VSCO – aplikacja na telefon, która oferuje szereg funkcji do edycji zdjęć. Podobnie do Snapseed posiada wbudowane presety (filtry do edycji), lecz w wersji darmowej oferuje dostęp tylko do kilku.
  • Lightroom – coś dla tych zaawansowanych miłośników edycji zdjęć. Aplikacja od Adobe, która pomimo mnóstwa funkcji daje się bardzo szybko polubić. Dedykowana dla tych, którzy lubią więcej. Lightroom oferuje 5 gotowych filtrów.

Later – planowanie treści

Later to aplikacja do planowania publikacji treści na Instagramie. Posiada także wersję desktopową, dzięki czemu zarządzać treściami możesz z poziomu komputera. Later umożliwia planowanie treści zarówno na Facebooku, Twitterze oraz w serwisie Pinterest. Dodatkowo posiada funkcję auto–postowania, dzięki czemu nie musisz pamiętać o porze publikacji.

🔥 Narzędzie posiada wersję darmową, która umożliwia na opublikowanie 30 zdjęć w ciągu miesiąca. Do prywatnego użytku aplikacja powinna spełnić Twoje oczekiwania.

Grafika przedstawiająca aplikację Later. Narzędzia do Instagrama na telefon.

💪 Later posiada funkcję do zapisywania hashtagów wewnątrz aplikacji. Dzięki temu możesz skopiować najpopularniejsze hashtagi i zapisać wewnątrz aplikacji. Będą zawsze pod ręką.

Następnym razem, gdy będziesz publikować zdjęcie z kategorii #sport, czy #fotografia, to najlepsze hashtagi do Instagrama będą już zapisane. Dodatkowo Later posiada bibliotekę zdjęć, do której możesz przesłać materiały do kolejnych postów. Baza tych samych zdjęć jest dostępna zarówno z aplikacji mobilnej jak i wersji desktopowej.

Narzędzie oferuje możliwości publikowania zarówno zdjęć jak i materiałów wideo, co jest przewagą względem konkurencyjnego Planoly (to z kolei posiada funkcję tworzenia zdjęć w układzie siatki za pomocą Drag&Drop).

💡 Later to narzędzie do Instagrama, które oferuje dostęp do statystyk Instagrama – to dużo wygodniejsze niż analiza Statystyk w telefonie.

W wersji darmowej znajdziesz tam podstawowe informacje jak ilość obserwujących, czy liczbę polubień wygenerowaną w ciągu ostatnich 30 dni.

Grafika przedstawiająca aplikację Later. Narzędzia do Instagrama na telefon.

Jak korzystać z hashtagów?

Hashtagi na Instagramie stanowią główny mechanizm pozycjonowania treści, czyli wyświetlania jej w tzw. feedach. Są one generowane na podstawie hashtagu, czy lokalizacji. Hashtagi możesz wykorzystać także w opisie swojego zdjęcia, lecz pamiętaj, że zbyt duża ich ilość może wyglądać #źle.

Hashtagi powinieneś dobierać do swojej branży, czy tego, co aktualnie robisz. Uwzględnij w nich takie elementy jak:

  • gdzie zostało zrobione zdjęcie?,
  • co znajduje się na zdjęciu?,
  • hashtagi brandowe,


🚀 DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA BRAND24 W MESSENGERZE

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach na blogu bezpośrednio na Messengerze. Kliknij w przycisk poniżej, by dołączyćPodsumowując

Codziennie na Instagramie pojawia się około 95 milionów zdjęć. Samo zdjęcie to niestety za mało, by docierało do dużej ilości osób. Z pomocą przyjdą tu hashtagi, które publikujemy co tydzień na łamach naszego bloga dla różnych branż. Wykorzystując Quik, możesz być spokojny o jakość swojego Instagram Stories, a dzięki darmowym edytorom zdjęć poprawisz niedoskonałości.

Later to aplikacja, która ułatwi Ci planowanie oraz zarządzaniem treściami na Instagramie. Do monitoringu i analizy hashtagów możesz wykorzystać Brand24 – załóż darmowe konto.


Działasz na Instagramie? To powinno Cię zainteresować:

Facebooktwittergoogle_pluslinkedintumblrmail