Grafika do wpisu na blogu dotycząca hashtagów do Instagrama

#Hashtag Alert: odkryj hashtagi do Instagrama

Mateusz Czech

Head of Chatbots w Brand24. Po godzinach bloguję o chatbotach i marketingu. Mam słabość do technologii i nowych rozwiązań. Prywatnie wielki fan Apple. Czasem marudzę, ale kto nie?

Szukasz najpopularniejszych hastagów na Instagramie? Jesteś ciekaw, które hashtagi są najczęściej wykorzystywane w Twojej branży? Hashtag Alert to cykl podczas, którego publikujemy listy z hashtagami w wybranych branżach, ale to nic w porównaniu z tym, że w Brand24 możesz wygenerować listę 100 najpopularniejszych hashtagów sam – dowiedz się więcej.

Grafika do wpisu na blogu Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Instagramie w Brand24.


Hashtag Alert: odkryj moc hashtagów

Hashtag to potężne narzędzie. Spotkasz je na Twitterze, Facebooku, YouTube, LinkedIn, ale hashtagi królują na Instagramie. Hashtag Alert to akcja podczas, której w każdy poniedziałek publikujemy gotowe listy z hashtagami do Instagrama. Całość trwa od 5 maja do 8 czerwca. Wszystkie listy z hashtagami powstają na podstawie danych z Brand24 i nowej funkcji – Najpopularniejsze hashtagi.

Listy z hashtagami są dostępne po skomentowaniu dowolnego posta na Facebooku – nasz chatbot podeśle Ci link do gotowych list. DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA BRAND24 W MESSENGERZE

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach na blogu bezpośrednio na Messengerze. Kliknij w przycisk poniżej, by dołączyć.
Hashtag Alert – startujemy!

Pierwsze listy z hashtagami są dostępne po skomentowaniu tego posta. Na początek przygotowaliśmy 4 listy dla 4 różnych branż. Pierwsze listy z hashtagami zostały utworzone w odniesieniu do hastagu: 

  • #marketing,
  • #fashion,
  • #socialmedia,
  • #business. 

Oto jak wyglądała pierwsza wersja Hashtag Alert w Google Sheets:

Grafika przedstawiająca arkusz z listą hasztagów w Google Drive.

Wpisów z hashtagami #marketing, #socialmedia, #fashion oraz #business jest ponad 200 000 – właśnie tyle wpisów przeanalizowaliśmy w okresie od 5 maja do 8 czerwca. Wykorzystując nową funkcję Brand24 – Najpopularniejsze hashtagi w błyskawiczny sposób jesteś w stanie określić popularność dowolnego hashtagu.


Hashtag Alert – co analizujemy?

Publikując kolejne listy z hashtagami sprawdzamy:

  • częstotliwość występowania hashtagu w danym okresie,
  • zasięg social media, który wygenerował każdy z hashtagów.

Dzięki temu otrzymaliśmy listę hashtagów, które osiągają największe rezultaty. I dziś chcielibyśmy się z Tobą nimi podzielić.

Gotowe listy z hashtagami na Instagramie


Lista hashtagów dla #marketing

Przeanalizowaliśmy ponad 2000 wpisów, które pojawiły się w ciągu ostatniego miesiąca, które wywołały ponad 150 000 interakcji w social media. Ich łączny zasięg social media (organiczny!) wynosi blisko 900 000 – całkiem sporo, co?

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Hashtag #marketing został użyty przez ponad 950 osób w ciągu ostatniego miesiąca – sprawdź sam. Jeżeli działasz w branży marketingowej i próbujesz docierać do nowych odbiorców w tej kategorii, to koniecznie sprawdź listę 25 hashtagów do Instagrama właśnie z tej branży.

Hashtag GIF - Find & Share on GIPHY
Sprawdź najpopularniejsze hashtagi w Twojej branży

Jak utworzyć własną listę z hashtagami?

Teraz to możliwe, dzięki automatycznie generowanej liście 100 najpopularniejszych hashtagów na podstawie dowolnego projektu. Wystarczy, że skonfigurujesz projekt ze zwrotem np. Twoim hashtagiem i przejdziesz do zakładki Analiza. Grafika do wpisu na blogu Brand24 na temat nowej funkcji - Najpopularniejsze hashtagi.

Oprócz analizy hashtagów, możesz docierać do fanów, którzy publikują treści, mierzyć zasięg kampanii czy określić najpopularniejsze hashtagi w Twojej kategorii – przetestuj za darmo.


Działasz na Instagramie? Oto dodatkowe artykuły:


Do zobaczenia na Instagramie!

Facebooktwittergoogle_pluslinkedintumblrmail