Jak znaleźć super okazję na Black Friday jako pierwszy?

Mateusz Czech

Sporo czasu spędzam w sieci. Messenger i chatboty to temat, który jest mi szczególnie bliski. Ponadto jestem gadżeciarzem i fanem technologii. Prywatnie fan Apple.

Nie będę Cię zarzucał toną informacji na temat Black Friday. Fakty są takie, że mężczyźni planują wydać ponad 400 zł, a kobiety niecałe 300 zł. Marki informują użytkowników o super okazjach w sieci. Pytanie brzmi, jak obserwować i przeglądać setki profili jednocześnie? Natłok informacji może przytłaczać, a przecież my tylko polujemy na nowego Kindle’a. 

Co powiesz na 99$ zamiast 139$? Amazon Kindle

Pokażę Ci jak w łatwy i prosty sposób znaleźć super okazje z okazji Czarnego Piątku. Tu od razu zaznaczę, że narzędzia do monitoringu internetu i social media jak Brand24 świetnie się tu sprawdzą.

Jeżeli jeszcze nie masz konta, to zarejestruj darmowe konto.

14 dni za darmo, wystarczy czasu, by złowić super okazję

 


1. Wiem czego szukam

Mowa o sytuacji, gdy wiesz konkretnie jakiego produktu szukasz. Może to być najnowszy Kindle, nowy iPad, wymarzone słuchawki do pracy czy bilety lotnicze w ciepłe kraje. To właśnie na podstawie tego czego szukasz będziemy wyszukiwać okazje za pomocą Brand24.

Oferta -50% na Google Home Mini

#1 Wyszukiwanie okazji – konfiguracja projektu

Konfigurację projektu pokażę Ci na przykładzie Kindle’a, lecz zasada jest identyczna dla wszystkich produktów, których szukasz. Jedyne co musisz zrobić to zamienić Kindle na swój produkt.

 1. Utwórz nowy projekttu interesują Cię dwie rubryki.

Konfiguracja projektu do wyszukiwania okazji na Kindle podczas Black Friday na świecie

Zasady są dwie i obydwie są proste.

 • Jako zwrot kluczowy wpisz: nazwę produktu, którego szukasz.
 • W słowach wymaganych wpisz: black friday, czarny piątek, blackfriday.


#2 Skąd promocje? – Polska, czy cały świat?

Następnie kliknij w zakładkę Źródła. Na dole znajduje się funkcja Filtr językowy, która odpowiada za filtrowanie wzmianek na podstawie języka. 

 • Jeżeli chcesz wyszukiwać oferty tylko z Polski to ustaw filtr językowy na średni.
 • Jeżeli chcesz wyszukiwać oferty z całego świata to ustaw filtr językowy na wyłączony.

Konfiguracja filtra językowego w projekcie do wyszukiwania okazji na Black Friday


#3 Nie przegap żadnej okazjiwłącz powiadomienia

To już ostatnia zakładka, dzięki której nie przegapisz żadnej okazji i będziesz mógł natychmiast zareagować. Przejdź do zakładki Powiadomienia.

Skonfiguruj powiadomienia mailowe lub w aplikacji mobilnej tak, aby Ci odpowiadały. Do dyspozycji możesz wybrać porę otrzymywania notyfikacji lub określić ich częstotliwość.

Konfiguracja powiadomień o nowych okazjach.

Aaaa, podczas darmowego okresu testowego możesz dodać także 4 przyjaciół jako nowych użytkowników. Za pomocą integracji ze Slackiem wszystkie oferty i okazje możesz otrzymywać bezpośrednio na Slacku.


2. Nie wiem czego szukam, ale wiem, że mogę trochę wydać

No tak. Jest coś elektryzującego w tym, że cały świat przecenia swoje produkty, a miliony osób poluje na świetne okazje. Czasami polujemy na rzeczy w okazyjnych cenach, bo do tej pory kosztowały „zbyt wiele”. Z drugiej strony, kto nie lubi spontanicznych wypadów do Paryża?

Wzmianka z informacją o tanich biletach lotniczych z okazji Black Friday

#1 Monitoring Black Friday – konfiguracja projektu

Tu sytuacja jest odwrotna. Wiemy, że chcemy znaleźć super okazje podczas Black Friday, ale jeszcze nie wiemy czego konkretnie szukamy.

W takim układzie należy utworzyć projekt, który będzie monitorował wszystkie wzmianki związane z Czarnym Piątkiem. Oto konfiguracja:

Konfiguracja projektu zbierającego wzmianki na temat Black Friday.

Oto lista zwrotów kluczowych, które możesz skopiować do swojego projektu:

Black Friday, BlackFriday, Czarny Piątek, #CzarnyPiątek, #CzarnyPiatek


#2 Kraj ma znaczenie? – Polska, czy cały świat?

Podobnie jak w pierwszym scenariuszu. W zakładce Źródła możesz określić kraj pochodzenia wzmianek. 

 • Jeżeli chcesz wyszukiwać oferty tylko z Polski to ustaw filtr językowy na średni.
 • Jeżeli chcesz wyszukiwać oferty z całego świata to ustaw filtr językowy na wyłączony.

Konfiguracja filtra językowego w zakładce Źródła.

Tak skonfigurowany projekt Zapisz. Zostaniesz przeniesiony do zakładki z Wynikami, gdzie będziemy szukać wyjątkowej okazji na Black Friday. Zastanawiasz się jak?


#3 Szukanie okazji – filtrowanie po „procentach”

Dochodzimy do kulminacyjnego momentu, gdzie przed oczami masz ponad 500 000 wzmianek związanych z Black Friday. W jaki sposób wydobyć tę 1 z super okazją? Bądź w drugą stronę, jak wyświetlić wszystkie okazje z określonym produktem?

Oto 3 sposoby w jaki możesz wyszukiwać okazji na Black Friday w Brand24:

 • Filtrowanie po nazwie: w projekcie znajdują się wzmianki na temat całego Black Friday. Możesz z takiego projektu odfiltrować wzmianki, które nie są związane z danym produktem lub produktami.

Filtrowanie wzmianek po nazwie produktu lub usługi

W ten sposób wyświetlisz wszystkie wzmianki, które odnoszą się do tematu Black Friday lub Czarnego Piątku, a dodatkowo zawierają w sobie wyrażenie bilety lotnicze – to samo możesz zrobić dla konkretnych linii lotnicznych np. WizzAir, dla produktów typu Słuchawki BOSE.


 • Filtrowanie po „procentach”: wykorzystując filtrowanie możesz wyświetlić wszystkie wzmianki, które zawierają w treści wpisu określoną wartość procentową np. „-90%”.

Filtrowanie w poszukiwaniu wzmianek z określoną zniżką procentową

W ten sposób możesz przeglądać wzmianki o określonej zniżce. Dzięki temu w błyskawiczny sposób dotrzesz do super okazji na produkty, które do tej pory były „zbyt drogie”.

Które zniżki procentowe przeważają przed Black Friday?

Sprawdziliśmy to za pomocą filtrowania „po procentach”, o którym pisałem wyżej. Okazuje się, że najwięcej wzmianek ze zniżkami mieści się do 50%, a zniżek 100% nie udało się znaleźć – ciekawe czemu.


 • Filtrowanie po influence score: w projekcie, gdzie co kilka sekund pojawia się nowa wzmianka ciężko odróżnić realne ogłoszenia od fałszywych. Z pomocą przychodzi wskaźnik Influence Score, który odfiltruje wątpliwej jakości wzmianki do tych, które pochodzą od zaufanych autorów i profili.

Filtrowanie po Influence Score

I wiesz co jest w tych trikach najlepsze? Wszystkie możesz połączyć i wykorzystać jednocześnie. Możesz szukać nowego iPoda od zaufanych stron z influence score powyżej 6 a dodatkowo zawęzić poszukiwania do ofert -40% – o ile łatwiejsze staje się „buszowanie” w sieci.

Wypróbuj Brand24 za darmo


#CyberWeek

Teraz już wiesz w jaki sposób wyszukiwać okazji podczas tegorocznego Black Friday i Cyber Monday, czyli #CyberWeek. Trzymam kciuki za wychwycenie super okazji za pomocą Brand24. Poniżej zebraliśmy dodatkowe strony, które warto obserwować w poszukiwaniu okazji podczas #CyberWeek: 

 1. Mashable Black Friday Deals – całkiem spory zbiór produktów i ofert z różnych kategorii jak: Tech, Lifestyle, Gaming itp. 
 2. SaaS Friday – zbiór narzędzi i pomocy do marketingu w okazyjnej cenie, na liście m.in. LiveChat, Agora Pulse.
 3. Walmart Black Friday Deals – duża baza przecenionych produktów popularnej sieci supermarketów.
 4. Marketing SaaS Black Friday Deals – zbiór narzędzi SaaS do marketingu ze zniżkami z okazji #BlackFriday.

Udanych poszukiwań podczas Black Friday👋

Przetestuj Brand24


Ciekawostka: gdzie mówi się najwięcej o Black Friday?

Analiza wzmianek z ostatnich 3 miesięcy na temat Black Friday na świecie

Facebooktwittergoogle_pluslinkedintumblrmail