6 darmowych narzędzi do tworzenia atrakcyjnych grafik do postów w social media

Opublikowano: 08-01-2016 przez

Obrazki są użytecznym środkiem przekazu – wpisy na Twitterze, Facebooku, Google+ wyglądają z nimi bardzo atrakcyjnie, a w Pinterest i Instagramie liczą się tylko one. Wpisy w social media zawierające grafiki są chętniej klikane i udostępniane przez odbiorców niż posty bez nich. Wciąż pojawiają się nowe narzędzia, które mają pomóc w ich tworzeniu i udostępnianiu. Przedstawiamy kilka z nich, które działając z poziomu przeglądarki ułatwią i przyspieszą Twoją pracę w social media.

Photovisi

Photovisi to narzędzie, które pozwala w łatwy sposób tworzyć kolaże ze zdjęć – nie trzeba do tego zakładać swojego konta. Można tutaj z łatwością dodać zdjęcia, wybrać ich układ, wprowdzić tekst, kształty, zmieniać tło itp. Po ukończeniu swojej grafiki wystarczy zapisać ją na dysku lub udostępnić za pomocą Facebooka, Twittera lub w wiadomości e-mail. Pakiet premium pozwala na tworzenie grafik pozbawionych znaku wodnego.

zd1

Recite

Jeżeli chcesz umieścić na swoim profilu cytat w ciekawej formie wypróbuj Recite. Można tam przetestować wiele gotowych szablonów i wybrać najlepszy. Po stworzeniu swojej grafiki można ją ściągnąć lub bezpośrednio udostępnić na Facebooku, Twitterze, Pinterest lub Tumblr.

Zrzut ekranu 2016-01-12 19.20.11

Social Image Resizer Tool

To idealne narzędzie, gdy chcesz dodać do swojego wpisu zdjęcie, ale nie masz pojęcia jaki rozmiar jest odpowiedni i nie chcesz zawracać sobie tym głowy. Pomaga ono w stworzeniu grafik na Facebooka, Twittera, LinkedIn, Google+, Pinterest, Instagram, YouTube. Wystarczy załadować tutaj zdjęcie, wybrać platformę i typ obrazka, który nas interesuje. Otrzymamy wtedy kadr, który pozwoli wybrać pożądany fragment grafiki.

i6

Canva

Canva to narzędzie, które łączy w sobie wiele funkcji – istnieje możliwość tworzenia tam prezentacji oraz grafiki o różnych rozmiarach. Znajduje się tam wiele darmowych szablonów, w których każdy element jest w pełni edytowalny – można z łatwością zmieniać tło, teksty lub czcionki, dodawać zdjęcia lub kształty. Istnieje możliwość ściągnięcia stworzonej grafiki lub udostępnienia jej bezpośrednio na Facebooku lub Twitterze. Konto premium daje dostęp do większej ilości szablonów.

zd4

BeFunky

BeFunky zdecydowanie bliżej do pełnego edytora zdjęć, który działa z poziomu przeglądarki. Możesz tam edytować obrazki, tworzyć kolaże lub wybrać szablon grafiki przeznaczony do  postów w popularnych portalach społecznościowych. To narzędzie jest nadal stosunkowo proste w użyciu, chociaż posiada takie funkcje jak kadrowanie, usuwanie efektu czerwonych oczy, filtry, rozmycia i wiele więcej. Dodatkowo pozwala pobrać zdjęcia nie tylko z dysku komputera, ale także między innymi z Facebooka lub Flickr. Konto premium daje dostęp do większej ilości szablonów.

zd2

Pablo

To narzędzie stworzone przez Buffer, można dodać jako rozszerzenie do przeglądarki. Można w nim znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Kiedy raz dodasz tam swoje logo, zostanie ono zapisane abyś mógł go użyć w kolejnych grafikach. Ciekawą funkcją jest to, że oprócz tradycyjnego dodawania zdjęć, dzięki temu rozszerzeniu można wybrać obrazek bezpośrednio z dowolnej strony internetowej i załaduje on się do dalszej edycji. Dodatkowo można tutaj tworzyć grafiki w formacie idealnym dla Facebooka, Instagrama, Twittera i Pinterest oraz udostępniać je bezpośrednio na tych platformach.

zd5

To tylko część szerokiego spektrum narzędzi do tworzenia grafik zawierających inspirujące cytaty, ciekawe statystyki, zdjęcia produktów, zapowiedzi wydarzeń czy opinie klientów np. wyszukane za pomocą Brand24. Znajdź swoje ulubione aplikacje aby w prosty sposób uatrakcyjnić Twój przekaz.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedintumblrmail